Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archijerejská liturgie a oslavy jubilea naší obce

7. 9. 2021

arhangel-mihail.jpg

Dne 19. 9., kdy naše svatá Církev oslavuje památku zázraku svatého archanděle Michala v Choni, českobudějovickou pravoslavnou farnost poctí svou návštěvou náš arcipastýř, Jeho vysokopřeosvícenost arcibiskup pražský a českých zemí +Michal. Vladyka se spolusloužícími povede svatou archijerejskou liturgii u příležitosti ne jen svátku svého nebeského patrona, ale i hned několikanásobného jubilea naší farnosti. Je to už 30 let (a o něco málo více), co v Českých Budějovicích byly obnoveny pravoslavné bohoslužby, které nejdříve probíhali nejrůzněji po českobudějovických kostelích, jak bylo možné. Od roku 2001 bohoslužby probíhají v naší malé kapli, která nám byla nejdříve za symbolickou částku pronajata a poté i darována. Už proběhlo 20 let od jejího svěcení a udělení antiminsu vladykou Kryštofem, což je další důvod k oslavám. V této příležitosti vladyka Michal též posvětí nový prestol (žertveník - obětní stůl) v oltářní části a nový ikonostas, oddělující oltář od zbytku kaple - lodě.  

Jsme si jisti, že půjde o nezapomenutelné zážitky a velkolepou (i když skromnou) oslavu v příležitosti tohoto pro nás významného jubilea. Malé občerstvení pro všechny přítomné bude zajištěno na místě. Všichni jste srdečně vítáni!