Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znovu povoleny veřejné bohoslužby

17. 11. 2020

Všem duchovním dětem českobudějovické pravoslavné církevní obce oznamujeme, že obnovujeme veřejné bohoslužby v naší kapli! Maximální počet shromážděných věřících je omezený na 15!

Všechny proto prosíme o shovívavost a ohleduplnost k ostatním lidem, kteří také cítí potřebu přijít do chrámu a pomodlit se. V praxi by to mělo vapadat tak, že pokud jste se zrovna nepřipravovali pro svatou tajinu Přijímání (Eucharistii), nemusíte čekat na konec svaté liturgie, ale klidně odejděte dřív, tak aby na Vaše místo mohl přijít někdo další. Pokud jde o ostatní bohoslužby: večerní, nebo akathisty, tam počty věřících obvykle nepřevyšují toto číslo, ale v podstatě platí to samé. 

Budeme muset nějakou dobu takto vydržet a modlit se proto, aby toto pokušení už konečně skončilo. I v době úplného zákazu veřejných bohoslužeb, kdy jsme je byli nuceni vykonávat za zavřenými dveřmi, jsme měli průměrně kolem deseti věřících, kteří se pravidelně zpovídali a přijímali svaté Tajiny Kristovy. Všechno je možné pro toho, kdo se snaží nepodlehnout pokušení a zůstat ve spojení s Kristem a Jeho svatou Církví. 

Těšíme se na shledání s Vámi, bratři a sestry v Kristu!